Attributes
- Kaliber:
243/6 mm (.243)
- Leveringsvekt: 0,014kg
- Frakthøyde: 16mm
- Fraktbredde: 76mm
- Fraktlengde: 146mm
- UPC: 853675008617
Produktnr.: 100029585
Produsentnr.: 419-FN-HEAD-6MM
853675008617 AREA 419 INTERCHANGEABLE FUNNEL HEADS KALIBERSPESIFIKKE Denne produktoppføringen gjelder en kaliberspesifikk trakt HODE BARE, ingen trakt eller billet lagringsblokk inkludert. Area 419 billet aluminiumspulvertrakt bruker et system med utskiftbare, kaliberspesifikke hoder for å gjøre det til den ultimate trakt for omladere tilgjengelig i dag. Universelle plastpulvertrakter har flere problemer som løses med dette systemet. Statisk cling, plast er utsatt for å bli ladet med statisk elektrisitet, og korn av pulver vil feste seg til veggene og forårsake at du må banke på trakt for å få dem til å falle. Ingen universell løsning. Det er alltid tilfeller som bare ikke fungerer godt med det universelle designet, og trakt kan tippe over og søle pulver, eller de fungerer bare ikke. Universell betyr at den har et hull ment for 22 kaliber. Så, hvis du prøver å helle 90 korn i en stor magnum, må du vente lenge på at pulveret skal fylle. Area 419 traktens utskiftbare hoder skrus på trakt og har nakke diameter spesifik for hver kaliber (fargekodet for å holde oversikt over dem). De er ikke avhengige av å passe over kroppen til hylsen for å holde seg på plass. De er litt større enn nakke diameteren slik at de holder seg solid på hylsen. Hvert hode har et bore som er noen tusendeler mindre enn kule diameteren, slik at maksimal flyt oppnås for hver kaliber. Dette er stort for super ultra magnum gutta (375 Cheytac, 408 Cheytac, 50 BMG, osv.). Grensesnittet mellom hodene og trakt er designet på en slik måte at ingen korn noen gang kan sette seg fast mellom de to, så lenge hodet er strammet helt. Traktens design er både estetisk og ytelsesorientert. Å være maskinert fra en solid billet av 6061-T6 aluminium betyr ingen statisk ladning for å klamre korn til traktens vegger. Dette gjør det også mye tryggere å bruke med svart pulver. "Fluter" på utsiden er for utseende, men på innsiden forstyrrer de pulverkornene fra å prøve å sette seg fast i nakken. Det gir også noe luftrom, så de ikke blir pakket så tett, alt med mål om å øke flyten gjennom dysen. 3/8" høy rett seksjon på toppen for å hjelpe til med å forhindre at korn av pulver hopper ut når de helles inn. Glatte overflater ved nakken av trakt og inne i hodene fremmer rask flyt og forhindrer at korn setter seg fast. LAGET I USA! Fra amerikansk laget aluminium, på en amerikansk laget HAAS fres, med amerikansk laget skjæreverktøy! SPESIFIKASJONER: Vekt: .1 lbs. Dimensjoner: .8 × .8 × .8 in Kaliber: 17 CAL, 20 CAL, 22 CAL, 6MM/243, 25 CAL, 6.5MM/264, 270 CAL, 7MM/284, 30CAL, 338 CAL, 375 CAL, 408 CAL, 450 Rifle, 50BMG, Dillon Pulver Die, Pistol, 3" Drop TubeLeveringstid ca. 14-21 dager.
AREA 419 INTERCHANGEABLE FUNNEL HEADS CALIBER SPECIFIC er designet for å forbedre opplevelsen for alle som lader sine egne patroner. Dette produktet inkluderer kun hode til trakt, ingen trakt eller lagringsblokk av billet er inkludert.
Area 419s billet aluminiumspulvertrakt bruker et system med utskiftbare, kaliber spesifikke hoder som gjør den til den ultimate trakt for ladere i dag. Universelle plastpulvertrakter har flere problemer som løses med dette systemet:
Hodene er litt større enn halsdiameteren for å holde seg solid på patronen. Hvert hode har en bore som er noen tusendeler mindre enn kulediameteren, noe som gir maksimal flyt for hver kaliber. Dette er spesielt viktig for de som bruker super ultra magnum (375 Cheytac, 408 Cheytac, 50 BMG, osv.).
Traktens design er både estetisk og ytelsesdrevet. Den er maskinert fra en solid billet av 6061-T6 aluminium, noe som betyr at det ikke er noen statisk ladning som kan feste partikler til traktveggene. Dette gjør den også mye tryggere å bruke med svart krutt.
Flutene på utsiden er for utseende, men de forstyrrer pulverpartiklene fra å sette seg fast i halsen. Dette gir også noe luftrom, slik at de ikke pakkes for tett, alt med mål om å øke flyten gjennom dysen.
MADE IN USA! Laget av aluminium produsert i USA, på en HAAS fres fra USA, med kutteverktøy laget i USA!
243/6 mm (.243)
Vi opplevde en feil under innlasting av dette innholdet. Vennligst last inn siden på nytt for å fortsette. Hvis problemet vedvarer, ta kontakt med kundeservice.